english
   مـرکـز  مـلـی  اسـیـتـژ  ایـران   -   انـجـمـن  بـیـن الـمـلـلی  تـئـاتـر  کـودک  و  نـوجـوان
 
   

گزیده اخبار تئاتر ایران

آرشیو

همکاری اسیتژ آفریقای جنوبی با سازمان های فرهنگی و هنری در دوران COVID-19

africa

 

 در شرایط بحرانی حال که توسطCOVID-19 ایجاد شده است، اسیتژ آفریقای‌جنوبی برای برقراری ارتباط و ساختن پل با سازمان‌های دیگر و پرداختن به آسیب‌پذیرترین قشر جوامع که شامل هنرمندان و کودکان می‌شود، تدابیری را اندیشیده است.

ایجاد مشارکت‌های جدید تعدادی از ابتکارات جدید جامعه مدنی در این دوره در آفریقای‌جنوبی پدید آمده است، و در این میان، اسیتژ آفریقای‌جنوبی با Im4theArts ابتکار جدیدی برای گردهم آوردن هنرمندان و کلیه کسانی که در بخش فرهنگی قرار دارند و به منظور اجرای قوی‌تر و استفاده از سیاست‌های بهتر دست به این اقدام خلاقانه زده است. یكی از فعالیت‌های این سازمان ایجاد مدرسه رایگان زمستانی برای هنرمندان است كه از 22 تا 24 ژوئن برگزار و موضوعات مربوط به ظرفیت‌سازی، آموزش هنر، تدوین سیاست، حمایت و سرمایه گذاری را مورد توجه قرار داده است. ما یک سیستم همبستگی ایجاد کردیم که در آن افراد می‌توانند برای کمک به دیگران در مسائل مالی مشارکت کنند. ما از اسیتژ بین‌الملل بخاطر در اختیار گذاشتن پلت فرم حرفه‌ای زووم برای این مدرسه زمستانی تشکر می‌کنیم. ما همچنین با سازمان توسعه بودجه که تحت عنوان بنیاد STAND مشغول به کار است و از هنرمندان تئاتر در دوران بحران COVID حمایت می‌کند، وارد همکاری شده‌ایم. بعلاوه ما به عضویت سه سازمان جدید درآمده‌ایم: اتحادیه ملی حقوق کودکان آفریقای‌جنوبی (SANCRC)؛ انجمنی که شرکایی از قبیل بهداشت، آموزش، عدالت، حقوق کودک، رفاه کودکان و غیره را گرد هم می‌آورد. NASCEE که یک سازمانی ابتکاری است که در بخش آموزشی فعالیت می‌کند (در همه موضوعات و رشته‌ها) و انجمن کارفرمایان تئاتر (که برای پشتیبانی از هنرمندانی که در سه سال گذشته در سازمان‌ها مشغول به کار هستند، تلاش می‌کند) ممکن است بگویید که هیچ یک از این سازمان‌ها حرفه اصلی ما نیستند. ما می‌دانیم که این همکاری‌ها ثروت فراوانی به کار ما، مخاطبین جدید و شرکای جدید می‌بخشد! شاید برایتان جالب باشد که بدانید این مشارکت‌ها به کجا منجر خواهد شد.

 

africa1

 

کارهای جدید - ایجاد منابع علاوه بر این، ما در حال همکاری با شرکای جدید برای ساخت بسته‌های فعالیتی برای کودکانی هستیم که دسترسی آنلاین به تئاتر ندارند. این امر به منظور ایجاد فعالیت‌های خلاقانه در دسترسِ فقیرترین و آسیب‌پذیرترین کودکان است. این جعبه‌های گنج بر اساس شخصیت‌های یک نمایشنامه محلی، فلورانس و واتسون ساخته شده است و کودکان را از طریق فعالیت‌هایی که در ارتباط با ارتباطات فیزیکی، اجتماعی و شخصی و همچنین خلاقیت و کاوش‌های مبتنی بر هنر است را در زمان این ویروس همه‌گیر حمایت می‌کند. جعبه گنج اکنون الهام‌بخش برنامه‌های رادیویی محلی است و به غیر از انگلیسی به 5 زبان آفریقای‌جنوبی ترجمه شده است. قبل از بازگشایی مدارس این بسته‌ها به همراه با بسته‌های غذایی تحویل داده شده است و مدارس، اعضا و همکاران ما برای توزیع این بسته‌ها کمک فراوانی کردند. مشارکت همیشه و در هر زمان باید باشد. ما با شرکای مختلفی کار کرده‌ایم تا پروژه‌های خود را بصورت آنلاین انجام دهیم. اینها شامل برنامه توانمندسازی آموزشی می‌باشد که در آن ما فیلم‌های آموزشی کوتاه برای معلمان خود ساخته‌ایم که می‌توانند در واتس اپ، که قابل دسترس‌ترین برنامه آنلاین است، به اشتراک بگذارند.