english
   مـرکـز  مـلـی  اسـیـتـژ  ایـران   -   انـجـمـن  بـیـن الـمـلـلی  تـئـاتـر  کـودک  و  نـوجـوان
 
   

گزیده اخبار تئاتر ایران

آرشیو

مدیر هنرهای نمایشی: نقش تعلیمی و آموزشی تئاتر کودک

2307539

همدان - مدیرکل امور هنرهای نمایشی گفت: تئاتر با استفاده از زبان کودکانه و آفرینش گری هنر می تواند در تربیت بچه های ایران اسلامی نقش جدی و اساسی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، شهرام کرمی پیش از ظهر سه شنبه در آیین اختتامیه بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با بیان اینکه به نیابت از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه حضور دارم، افزود: از تلاش و آفرینش گری هنرمندان در جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان سپاسگزارم.

وی با بیان اینکه جشنواره بیست و ششم به پایان رسید اما وظیفه همه ما است که از همین امروز به فکر امانت های خداوند، این کودکان باشیم، افزود : باید تلاش کنیم تا دوره بعدی جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان را به نحو بهتری برگزار کنیم.

کرمی با بیان اینکه کانون پرورش فکری کودکان در این دوره از جشنواره حضور پررنگی داشت و مشارکت خوبی را از خود نشان داد، گفت: معقتدم باید از همین فردا برای برگزاری دوره آتی جشنواره برنامه‌ریزی و تلاش کنیم.

مدیرکل امور هنرهای نمایشی در ادامه گفت: اگر بخواهیم به ضررورت تئاتر معاصر، اشاره کنیم، باید به تئاتر کودک اشاره کنیم چرا که نقش تربیتی و آموزشی دارد.

کرمی ادامه داد: تئاتر با استفاده از زبان کودکانه و آفرینش گری هنر می تواند در تربیت بچه های ایران اسلامی نقش جدی و اساسی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه هنر تئاتر به خاطر نقش تربیتی آن مانند نان واجب است و باید آن را ارج نهاد، گفت: نقش تعلیمی و آموزشی تئاتر کودک در تربیت نسل آینده بسیار جدی است.